Image for GBC18DRYN-S93 is not available
GBC18DRYN-S93
DigiKey Part Number
GBC18DRYN-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GBC18DRYN-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Black
Category
Read Out
Dual
Manufacturer
Sullins Connector Solutions
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tray
Phosphor Bronze
Card Type
Non Specified - Dual Edge
Contact Finish
Gold
Gender
Female
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Number of Positions/Bay/Row
18
Contact Type
Full Bellows
Number of Positions
36
Color
Black
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Number of Rows
2
Material - Insulation
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Pitch
0.100" (2.54mm)