Image for EBC36HEYI is not available
EBC36HEYI
DigiKey Part Number
EBC36HEYI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EBC36HEYI
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
Detailed Description
36 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)
Contact Type
Cantilever
Number of Positions
36
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Number of Rows
1
Pitch
0.100" (2.54mm)