Image for EBC20HETI is not available
EBC20HETI
DigiKey Part Number
EBC20HETI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EBC20HETI
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
Detailed Description
20 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)
Contact Type
Cantilever
Number of Positions
20
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Number of Rows
1
Pitch
0.100" (2.54mm)