Image for ACC31DRXI-S734 is not available
ACC31DRXI-S734
DigiKey Part Number
ACC31DRXI-S734-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACC31DRXI-S734
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
Detailed Description
62 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Green
Category
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Number of Positions/Bay/Row
31
Color
Green
Number of Positions
62
Flange Feature
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Card Thickness
0.031" (0.79mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.100" (2.54mm)