Image for ACC17DRAH-S93 is not available
ACC17DRAH-S93
DigiKey Part Number
ACC17DRAH-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACC17DRAH-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
Detailed Description
34 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)
Category
Read Out
Dual
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Termination
Solder
Number of Positions/Bay/Row
17
Number of Positions
34
Flange Feature
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.100" (2.54mm)