Image for ACC15DRYS-S93 is not available
ACC15DRYS-S93
DigiKey Part Number
ACC15DRYS-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACC15DRYS-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
Detailed Description
30 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Green
Number of Positions/Bay/Row
15
Number of Positions
30
Flange Feature
Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.100" (2.54mm)