Image for ACC07DRAN-S93 is not available
ACC07DRAN-S93
DigiKey Part Number
ACC07DRAN-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACC07DRAN-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 14POS 0.100
Detailed Description
14 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)
Category
Read Out
Dual
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Termination
Solder
Number of Positions/Bay/Row
7
Number of Positions
14
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
2
Base Product Number
Pitch
0.100" (2.54mm)