Image for ABC17DREI-S93 is not available
ABC17DREI-S93
DigiKey Part Number
ABC17DREI-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABC17DREI-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
Detailed Description
34 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Green
Category
Mounting Type
Panel Mount
Number of Positions/Bay/Row
17
Number of Positions
34
Flange Feature
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.100" (2.54mm)