VNH2SP30-E is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 1.930
Datasheet
Motor Driver Power MOSFET PWM MultiPowerSO-30
VNH2SP30-E
DigiKey Part Number
497-4500-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VNH2SP30-E
Description
IC MTR DRV 5.5-16V MULTIPWRSO-30
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VNH2SP30-E Models
Category
Current - Output
30A
Manufacturer
STMicroelectronics
Voltage - Supply
5.5V ~ 16V
Series
Voltage - Load
5.5V ~ 16V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)