STM32L151VDT6TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
STMicroelectronics
In Stock: 0
Datasheet
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 384KB (384K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14)
Could your next 8-bit microcontroller be a 32-bit?
STM32L151VDT6TR
DigiKey Part Number
497-STM32L151VDT6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STM32L151VDT6TR
Description
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
STM32L151VDT6TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Program Memory Type
FLASH
Mfr
EEPROM Size
12K x 8
Series
RAM Size
48K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.65V ~ 3.6V
Part Status
Active
Data Converters
A/D 25x12b SAR; D/A 2x12b
Core Processor
ARM® Cortex®-M3
Oscillator Type
Internal
Core Size
32-Bit
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz