STM32L021D4P7TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
STMicroelectronics
In Stock: 0
Datasheet
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 14-TSSOP
Getting Started with STM32 and Nucleo Part 1: Introduction to STM32CubeIDE and Blinky – Digi-Key
STM32L021D4P7TR
DigiKey Part Number
STM32L021D4P7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STM32L021D4P7TR
Description
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 14TSSOP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
STM32L021D4P7TR Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.65V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 4x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Speed
32MHz
Mounting Type
Surface Mount
Connectivity
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Supplier Device Package
14-TSSOP
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)