SMTPA220 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMTPA220 |
Description | THYRISTOR 220V 150A DO-214AA |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220V Off-State 150 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMTPA220 Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 50 A |
Manufacturer STMicroelectronics | Current - Hold (Ih) 150 mA |
Series | Number of Elements 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance 25pF |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakover 293V | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Off State 220V | Supplier Device Package SMB |
Current - Peak Pulse (8/20µs) 150 A | Base Product Number |