SMAJ12CA-TR
DigiKey Part Number
497-2996-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-2996-1-ND - Cut Tape (CT)
497-2996-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ12CA-TR
Description
TVS DIODE 12VWM 25.3VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25.3V Clamp 91A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ12CA-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
91A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.3V