SM15T18A
DigiKey Part Number
497-7864-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7864-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7864-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T18A
Description
TVS DIODE 15.3VWM 32.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.5V Clamp 308A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SM15T18A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
308A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15.3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
17.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.5V