SM15T100CA
DigiKey Part Number
497-6480-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6480-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6480-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T100CA
Description
TVS DIODE 85.5VWM 178VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
178V Clamp 56A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SM15T100CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
56A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
95V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
178V