LNBP13SP
DigiKey Part Number
LNBP13SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNBP13SP
Description
IC REG CONV RECVRS 1OUT 10PWRSO
Customer Reference
Detailed Description
- Converter, Analog and Digital Satellite Receivers Voltage Regulator IC 1 Output 10-PowerSO
Category
Voltage - Output
13V, 18V
Manufacturer
STMicroelectronics
Operating Temperature
0°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Applications
Converter, Analog and Digital Satellite Receivers
Supplier Device Package
10-PowerSO
Voltage - Input
15V ~ 25V