ESDALC6V1-1U2
DigiKey Part Number
497-8752-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-8752-1-ND - Cut Tape (CT)
497-8752-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDALC6V1-1U2
Description
TVS DIODE 3VWM ST0201
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 0201
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESDALC6V1-1U2 Models
Category
Power - Peak Pulse
20W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V