WW3JT75R0
DigiKey Part Number
WW3JT75R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WW3JT75R0
Description
RES 75 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
75 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
WW3JT75R0 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)