WW3JB47R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 1.979
Datasheet
47 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
WW3JB47R0
DigiKey Part Number
WW3JB47R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WW3JB47R0
Description
RES 47 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
WW3JB47R0 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)