WW3AJT10K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Ohmite
In Stock: 7
Datasheet
10 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
WW3AJT10K0
DigiKey Part Number
WW3AJT10K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WW3AJT10K0
Description
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
WW3AJT10K0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)