SM6227JTR820
DigiKey Part Number
SM6227JTR820-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM6227JTR820
Description
RES 0.82 OHM 5% 3W 6227
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 mOhms ±5% 3W Chip Resistor 6227 J-Lead Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
EDA/CAD Models
SM6227JTR820 Models
Category
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
6227 J-Lead
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.625" L x 0.275" W (15.88mm x 6.99mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.265" (6.73mm)