SM6227FT931R
DigiKey Part Number
SM6227FT931R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM6227FT931R
Description
RES 931 OHM 1% 3W 6227
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
931 Ohms ±1% 3W Chip Resistor 6227 J-Lead Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM6227FT931R Models
Category
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6227 J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.625" L x 0.275" W (15.88mm x 6.99mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.265" (6.73mm)