SM4527JT12L0
DigiKey Part Number
SM4527JT12L0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM4527JT12L0
Description
RES 0.012 OHM 5% 2W 4527
Detailed Description
12 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 4527 J-Lead Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
EDA/CAD Models
SM4527JT12L0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
4527 J-Lead
Size / Dimension
0.476" L x 0.272" W (12.10mm x 6.90mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)