SM4527JT10L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
10 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 4527 J-Lead Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
SM4527JT10L0
DigiKey Part Number
SM4527JT10L0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM4527JT10L0
Description
RES 0.01 OHM 5% 2W 4527
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SM4527JT10L0 Models
Category
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4527 J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.476" L x 0.272" W (12.10mm x 6.90mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)