SM4124JBR100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 34
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
100 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 4124 J-Lead Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
SM4124JBR100
DigiKey Part Number
SM4124JBR100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM4124JBR100
Description
RES 0.1 OHM 5% 2W 4124
Detailed Description
EDA/CAD Models
SM4124JBR100 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.410" L x 0.240" W (10.41mm x 6.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)