RVCA0805JT22M0
DigiKey Part Number
738-RVCA0805JT22M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RVCA0805JT22M0
Description
RES, HV, 0805, 22 MOHM, 5%, 0.12
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RVCA0805JT22M0 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)