RVC1206JT680K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 8.835
Datasheet
Upgrade
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
Panasonic Industry
YAGEO
Similar
YAGEO
Similar
680 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RVC1206JT680K
DigiKey Part Number
RVC1206JT680K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RVC1206JT680K
Description
RES 680K OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RVC1206JT680K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)