RVC0805JT22M0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 4.900
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
YAGEO
22 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RVC0805JT22M0
DigiKey Part Number
738-RVC0805JT22M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RVC0805JT22M0
Description
RES 22M OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RVC0805JT22M0 Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)