RTAN0805BTE4K42 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
4.42 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RTAN0805BTE4K42
DigiKey Part Number
738-RTAN0805BTE4K42TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0805BTE4K42
Description
RES PREC TAN, 4.42 KOHM, 0805, 0
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTAN0805BTE4K42 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)