RTAN0805BTE13R3 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
13.3 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RTAN0805BTE13R3
DigiKey Part Number
738-RTAN0805BTE13R3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0805BTE13R3
Description
RES PREC TAN, 13.3 OHM, 0805, 0.
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RTAN0805BTE13R3 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)