RTAN0603BTE130R is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
130 Ohms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RTAN0603BTE130R
DigiKey Part Number
738-RTAN0603BTE130RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0603BTE130R
Description
RES 130 OHM 0.1% 0.15W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RTAN0603BTE130R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)