RTAN0603BTC130K is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
130 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RTAN0603BTC130K
DigiKey Part Number
738-RTAN0603BTC130KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0603BTC130K
Description
RES 130K OHM 0.1% 0.15W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTAN0603BTC130K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)