RSMF5JT7K50
DigiKey Part Number
RSMF5JT7K50TR-ND - Tape & Reel (TR)
RSMF5JT7K50CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF5JT7K50
Description
RES 7.5K OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF5JT7K50 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)