RSMF5JB39K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 3.681
Datasheet
Similar
39 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF5JB39K0
DigiKey Part Number
RSMF5JB39K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF5JB39K0
Description
RES 39K OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF5JB39K0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)