RSMF3JT1R20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 8.832
Datasheet
1.2 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF3JT1R20
DigiKey Part Number
RSMF3JT1R20-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF3JT1R20
Description
RES 1.2 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF3JT1R20 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)