RSMF1JT16R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
16 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF1JT16R0
DigiKey Part Number
RSMF1JT16R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF1JT16R0
Description
RES 16 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF1JT16R0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)