RSMF12JT82R0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
82 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF12JT82R0
DigiKey Part Number
738-RSMF12JT82R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RSMF12JT82R0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF12JT82R0
Description
RES 82 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSMF12JT82R0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)