RSMF12JT7R50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
7.5 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF12JT7R50
DigiKey Part Number
RSMF12JT7R50-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF12JT7R50
Description
RES 7.5 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSMF12JT7R50 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)