RSMF12JT110K
DigiKey Part Number
738-RSMF12JT110K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF12JT110K
Description
RES 110K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
110 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF12JT110K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)