RSMF12FT84R5
DigiKey Part Number
RSMF12FT84R5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF12FT84R5
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
84.5 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF12FT84R5 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)