RSF1JA750R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
750 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
RSF1JA750R
DigiKey Part Number
RSF1JA750R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF1JA750R
Description
RES 750 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSF1JA750R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)