RSF12JT130K
DigiKey Part Number
738-RSF12JT130K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF12JT130K
Description
RES 130K OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSF12JT130K Models
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)