RPC2512JT1M30
DigiKey Part Number
738-RPC2512JT1M30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPC2512JT1M30
Description
RES 1.3M OHM 5% 1.5W 2512
Detailed Description
1.3 MOhms ±5% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
RPC2512JT1M30 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)