RPC1210FT2K20-HP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 7.615
Datasheet
2.2 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RPC1210FT2K20-HP
DigiKey Part Number
738-RPC1210FT2K20-HPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPC1210FT2K20-HP
Description
RES 2.2K OHM 1% 3/4W 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RPC1210FT2K20-HP Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)