RPC0603JT39R0-HP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
39 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RPC0603JT39R0-HP
DigiKey Part Number
738-RPC0603JT39R0-HPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPC0603JT39R0-HP
Description
RES 39 OHM 5% 1/4W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RPC0603JT39R0-HP Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)