RNWA1225DTE12R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
12 Ohms ±0.5% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNWA1225DTE12R0
DigiKey Part Number
738-RNWA1225DTE12R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNWA1225DTE12R0
Description
RES AUTO, 12 OHM, 1225, 0.5%, 25
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNWA1225DTE12R0 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.124" L x 0.248" W (3.15mm x 6.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.021" (0.53mm)