RNWA1225DTC75R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
75 Ohms ±0.5% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNWA1225DTC75R0
DigiKey Part Number
738-RNWA1225DTC75R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNWA1225DTC75R0
Description
RES AUTO, 75 OHM, 1225, 0.5%, 50
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNWA1225DTC75R0 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.124" L x 0.248" W (3.15mm x 6.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.021" (0.53mm)