RNWA1225BTC2K40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.4 kOhms ±0.1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNWA1225BTC2K40
DigiKey Part Number
738-RNWA1225BTC2K40TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNWA1225BTC2K40
Description
RES AUTO, 2.4 KOHM, 1225, 0.1%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNWA1225BTC2K40 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Size / Dimension
0.124" L x 0.248" W (3.15mm x 6.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.021" (0.53mm)