RNWA1020DTE30R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
30 Ohms ±0.5% 1.5W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNWA1020DTE30R0
DigiKey Part Number
738-RNWA1020DTE30R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNWA1020DTE30R0
Description
RES AUTO, 30 OHM, 1020, 0.5%, 25
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNWA1020DTE30R0 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Size / Dimension
0.096" L x 0.193" W (2.45mm x 4.90mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.021" (0.53mm)