RNWA0612BTC33K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
33 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNWA0612BTC33K0
DigiKey Part Number
738-RNWA0612BTC33K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNWA0612BTC33K0
Description
RES AUTO, 33 KOHM, 0612, 0.1%, 5
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNWA0612BTC33K0 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.118" W (1.55mm x 3.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.021" (0.53mm)